Aleš Hodina

Ředitel Mezinárodního institutu pro rodinu a dítě 

Zatímco dříve byl muž váženou hlavou rodiny, dnes se často musí doprošovat toho, aby mohl vůbec vidět své děti. Potýkáme se s úpadkem otcovství. Muž by však neměl být jen jakýmsi doplňkem ženy sloužícím k zabezpečování rodiny, ale plnohodnotným vychovatelem, který bude svým dětem předávat znalosti a zkušenosti. Ovšem feminizované školství, sociální systém a justice intenzivně vytěsňují mužský prvek z výchovy dětí. A v některých případech se muži takto odstavují na vedlejší kolej dokonce sami a dobrovolně.

Tento proces „ztrubcovatění“ mužů je typický pro naši stagnující euroamerickou civilizaci. Jako bychom kladli rovnítko mezi civilizovanost a mužskou slabost. Jiné kultury, například islámská nebo východoasijská, naproti tomu význam muže-otce stále ctí. Díky lépe fungujícím vztahům ve společnosti se přitom jedná často o rychle rostoucí země, jak populačně, tak ekonomicky. Pokud tedy nechceme, aby nás časem „převálcovaly“, nestačí se jen pasivně bránit jejich expanzi. Musíme se sami snažit lépe fungovat.

A k tomu je třeba si také znovu uvědomit - i když se to našim drahým polovičkám někdy nemusí moc líbit - že matriarchát byl v lidské společnosti překonán už v době kamenné.

Sdílej:

1 comment

kocova veronika

Dobrý den,zajímá mne téma odebírání dětí z rodin,jsem matka které soud odebral 3denní dítě pomocí 2exekutorů a 3policistů a dal jej na 2,5 roku do kojeneckého ústavu,dítě jiné prostředí nepoznalo,nebs podpořil kampaň proti brexitu, list Telegraph ot kojenák se choval jako věznice dalo mi velkou práci abych jej dostala zpět do péče byt jsem nic špatného neudělala,nyní se soudím o odškodné a stát se k tomu dodnes řádně nepostavil,je to nechutné a bohužel se v tomto nic pozitivního nezměnilo.
Vše je prostě obráceně.Zdravím a jsem ráda že Vás toto téma také trápí.Kočová

Napsat komentář