Články a odkazy

První sborník bílého heterosexuálního muže

Sborník vznikl na základě konference Životní šance normálního muže ve věku politické korektnosti, která proběhla 11. května 2017 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Záznamy vystoupení z konference doplnily články Daniely Kovářová, Ladislava Jakla a dalších osobností. Předmluvu napsala ekonomka Hana Lipovská.

Sborník ve formátu PDF je zdarma ke stažení zde.

Sdílej:

Server Neviditelný pes o Dnu bílého heterosexuálního muže

Celkem pět dílů má seriál, který o našich aktivitách napsal pan Václav Vlk starší a který souhrnně nazval „Když ona dívka byla chudá“. Z první části vyjímáme:

To se mladá levicová a gendero-zelená aktivistka ironicky ptá takzvaně „pravicového zaostalce“, proč tedy ti bílí, heterosexuální muži neuspořádali na svůj den nějakou tu veřejnou demonstraci. Jako to dělají oni, všebarevní a všepohlavní.
„No víte, slečno,“ pravil bílý heterosexuální muž, „ono to nešlo. Ten významný den totiž připadl na pracovní den. A to jsou všichni bílí heterosexuální muži a jejich příznivci v práci!”

Tož tak.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Sdílej:

Ladislav Jakl: Testosteron mizí, člověk aby hledal chlapa lupou

Z našeho světa se vytrácí testosteron. Pomalu, nenápadně a bohužel patrně nevratně. A nejen, že se vytrácí. On je vytlačován. Kým? Čím? Mediálním klimatem. Společenským prostředím.  Možná to souvisí s oteplováním, kdo ví. A nenajde se skoro nikdo, kdo by testosteron hájil. Takový bude okamžitě označen za Macha a za trest navlečen do nějakého voňavého růžovoučkého oblečku. Podívejte se na naše politiky, umělce, herce, zpěváky, sportovce. Člověk, aby mezi nimi hledal chlapa snad s lupou. Prosazují se bezkonfliktní uhlazení metrosexuálové.

Celé video si můžete přehrát zde

Sdílej:

Chraňme muže

Věra Nosková

Muži u nás umírají v průměru o šest let dříve než ženy. Do důchodu přitom odcházejí většinou později než ženy. Odpočinku ve stáří si tedy moc neužijí, i když do sociálního pojištění vkládají víc peněz. Společnost se tak v diskriminačním postoji vůči mužům spolčila s nespravedlivou přírodou. Přidají-li se k těmto elementům ještě panovačné útočné ženy, muž bude krácen nejen na délce života, ale i na právech a sebevědomí.
Ideálním mužem v představách mnoha žen je načinkovaný Einstein s výmluvností Oldřicha Nového. Tento přítulný velikán vybuduje s elegancí gentlemana rodinné hnízdo a s prostoduchostí Oslíčka otřes se by měl do této bezedné nádoby střásat po celý život vydělané peníze. Je pozorným a častým posluchačem ženy, dělá sice kariéru, ale přitom je často doma, vykonává většinu domácích prací, věnuje se dětem, je pro ostatní samičky lákavý, ale je věrný té své, dokáže zabít myš i tarantuli, vykopat studnu, rozčtvrtit krávu a opravit televizi, ví co je integrál, mikroprocesor a genotyp a je pořád jako ze škatulky.

Read More

Sdílej:

Genderový jazyk aneb mrch a rachejtlák

Věra Nosková

Milé člověkyně,

ještě  že vás máme, vždyť vy myslíte na všechno a pořád přicházíte s novými a dalšími křivdami, které se nám, ženám, dějí. S tím generickým masculinem  je to fakt drsný – že mě to už dávno nenapadlo?! Teda jak  to, že když myslíme, když řekneme: odborníci, experti, organizátoři, zřizovatelé tak jsou v tom myšlený i ženy!? Když je to v mužském rodě! To je fakt strašně nespravedlivý a budeme proti tomu bojovat stejně jako  za močení mužů vsedě poněvadž nás to všechno uráží.

Read More

Sdílej:

V metelici

Věra Nosková

Z knihy Ať si holky popláčou

Navlečená do beraního kožichu bloumám se svým milým mužem po prosincové Paříži, zájezd jsem nám koupila k jeho narozeninám. Kožich, styl bárišňa, jsem kdysi záviděla bohatým řeznicím, později jej zakoupila za pouhou tisícovku v bazaru. Je vhodný na cestování po Sibiři, na výlet za polární kruh.

Sněhová vánice zaslepuje oči, bičuje nás ledový vítr. Jindřich trpí vášní pro umění, navíc je v galeriích teplo, přemisťujeme se tedy od jedné k druhé. Nechávám tu těžkou mrtvou ovci v šatnách, šatnářky se s ní vlečou, táhnou ji na ramínko. A pak pasu hlavně po Snídani, ten obraz mi dávno učaroval a originál jsem přitom zatím neshlédla...

Konečně stojím před hřejivým obrazem, dnes ovšem ideologicky zavrhovaným. Dva oblečení muži tu sedí na trávníku s nahatou, další dáma se za nimi cáchá v lesním rybníčku jen ve spodní košilce. Pánové na akt neciví, snad jsou zaujati rozhovorem, žena, asi grizeta, se cítí pohodlně, nejspíš se svlékla pro radost malíře z kontrastu barev, její světlé tělo vyniká na pozadí tmavého saka a lesní tišiny. Snídaně v trávě od Maneta má dnes ovšem nepřítelkyně, je jistými znepokojivými bojovnicemi vnímána jako ponížení žen. Tyhle baby jsou zhnusené vábivou tělesností a naznačenou smyslností, nesnášejí, když se rozkošnice vydávají mužským očím všanc, hodlají bránit jejich důstojnost proti jejich i naší vůli. Stojím před oblíbeným obrazem dlouho, oblažuje radostí z poklidné chvíle i úsměvnou provokací, připomíná Reverdyho verše: Život je prostý, veselý Slunce se line s tichým cinkáním...

Read More

Sdílej:

Chraňme muže

Věra Nosková

Chraňme muže je kniha úvah a důkazů o úbytku mužnosti a znevážení mužské role v naší kultuře, ilustrovaných deseti příběhy. Autorka snáší argumenty na podporu podezření, že věčně nespokojené, útočné ženy dupou po mužském sebevědomí a sebecitu, hecovány k sobectví a pěstování kariéry feministickou ideologií a články lehkomyslných žvanivých redaktorek. Emancipovaná Věra Nosková dokládá na příkladech, že dnešní feminismus je už jen kopáním do otevřených dveří, že ohrožuje soudržnou klasickou rodinu a tím velmi oslabuje naši kulturu.

Read More

Sdílej:

Články s mužskou tematikou od Petra Hampla

Sociolog Petr Hampl je jedním z organizátorů Mezinárodního dne heterosexuálního bílého muže. Přes 10 let píše články upozorňující na problémy dnešní společnosti. Níže najdete odkazy na jeho články s mužskou tématikou.

Nadešel čas obnovit chlapecké školy?

Zrcadlové já na cestě do Yumy

Hledání ztracené mužnosti

Je platová diskriminace podle pohlaví mýtus?

Sdílej:

Unie otců - otcové za práva dětí (fathers for the rights of children; IČ 48132161) povzbuzuje otce (heterosexuální muže) k zodpovědnému rodičovství - otcovství i při rozvodech nebo rozchodech rodičů.

Poskytuje pomoc právní i psychosociální. Podporuje práva dětí, především na oba rodiče. Zastupuje otce a muže bez rozdílu vzdělání, národnosti, věku, politického či náboženského přesvědčení

http://www.unie-otcu.cz/

Sdílej:

Kde jsi táto?

"Vrátil jste se z práce a našel vybílený byt? Žena a děti nikde? Vítejte do klubu. Nejste ani první, ani poslední. Stává se to v průměru 20.000krát do roka. Nezoufejte a dělejte něco. Pokud je Vaše žena přesvědčena, že je Vás třeba vyloučit z výchovy Vašich dětí, mnoho s tím zřejmě nenaděláte. Ale nevzdávejte to! Jednou by Vám to mohly Vaše děti vyčítat. Udělejte maximum, co je ve Vašich silách. Tyto stránky by Vám k tomu měly být nápomocné."

Těmito slovy začíná článek o rozvodu pro muže na webu www.kdejsitato.cz. Stránky popisují, jak jsou muži znevýhodňováni v opatrovnických řízeních bez ohledu na skutečný zájem dítěte a kladu si za cíl tuto praxi změnit. Na stránkách najdeme srozumitelně podanou legislativu a další praktické informace týkající se rozvodového a opatrovnického řízení, úvahy o rodině, příběhy členů rozpadlých rodin a návrh třinácti změn opatrovnické justice, který můžete podpořit podpisem online petice.

Sdílej: